bad credit car title loans

SE pari PLatoni nuk permend food fjalen “Oqean” ne kuptimin qe njohim une edhe ti

SE pari PLatoni nuk permend food fjalen “Oqean” ne kuptimin qe njohim une edhe ti

Flas per pelasget e teritorit te Shqiperise se sotme myself grupet protoilire(pelazge) te Italise se jugut nga ku gjeneroi edhe miti we Herkulit

Application for the loan Recommendations FORMFirst term. Middle label. 2) Sex. 3) Amount borrowed Necessary. 4) Financing Cycle. 5) Nation. 6) Home address. 7) Cellular Matter. 8) https://pdqtitleloans.com Email. 9) Monthly Money. 10) Occupation. 11)Which web site do you right here on us. Many thanks and greatest Relation.Derek Email address

I dashur NIkas. Por ne kuptimin e emrit “det”. Shtyllat age Herkulit myself kalimin e kohes jane shvendosur ne shume zona te detit Mesdhe. Fjala vjen para poder vitit 260 p. Shtyllat elizabeth Herkulit. Por ne rast se marim hipotezen e gjendjes se Atlantides pas ngushtices se Gjibraltarit (alias Shtyllat e Herkulit) teoria jote e famshe age Atlantides ne Ishullin e Maltes shkon ne koshin age plehrave. Une kam gjithe te drejtat te mendoj se dikur (pra reth 3200 vjete me pare)ndushtica e Otrantos te kete patur kete emertim . Shtyllat elizabeth Herkulit. Lidh dy dete te rendesishem ,lidh dy grupe popujsh me personally preardhje pothuaj te njejte.

Punen date e kam bazuar ne konkluzionet e te tjereve dhe aspak ne “shpikjet” e mija

Une te kisha kerkuar te me ndihmoje myself publikimin age shkrimeve origjinale te Platonit. Pasi ajo qe perdorim ne te dy jane thjesht perkthime age sterperkthime nga ku mundesia age “shed in the Interpretation” eshte maksimale. Pyetja ime ishte age thjeshte. Platoni kur permend fjalen 9000 e ka bere kete duke shkruar fjale for every fjale apo duke perdorur simbolin alfabetik. Pra simbolin “thita”+ presjen ne ane te majte. Ti nuk munde te me pergjigjesh por vazhdon te me personally sulmosh myself perkthimet age bera nga tipat quand Jowett qe zor se mund ta besosh se ka perkthyer Platonin apo ka shpikur nje “Bibel” te re also duke age bere Atlantiden , parajsen e Eves dhe Adamit. I dashur Nikas une nuk jam nje nacionalist we semure qe kerkon te shpike gjera te pa qena for each hir te lavdise se kombit te tij.

Perpara kombit tim une jam nje no natural. Qe te emrin tim shqiptar, vetes big date we vura kete detyre. Une spo bej gje tjeter vecse po mbledh coperat elizabeth nje mozaiku qe ka kohe qe eshte zvenitur dhe haruar nga te tjeret. Nuk eshte “shpikja” ime qe permasat e qytetit te Alantides perputhen myself ato te gjirit te Durresit ,pra seven. Shiko konkluzionet age KOnferences se Atlantides ne 2005 age mbajtur ne ishullin MIlos ne Greqi. Nuk spray satelitore te mara nga anija kozmike “Atlantis” te NASA-s te gjirit te Durresit. Nuk eshte “shpikja” ime perngjasimi i emrit “atlant” me personally “taulant”. Nuk eshte “shpikja” ime parte elizabeth larte sizmike ne teritorin age Durresit dhe shkaterimet e panumerta te saj nga keto termete.

Une nuk jam perendi. Ti vazhdon ende te permendesh permasat elizabeth “stermedha” te Atlantides qe ska perendi ti pranoje dhe ti haje dot se ndryshe sot nuk manage te debatonim. Ti elizabeth di mjaft mire se Platoni ka nenkuptuar teritorin ku shtrihej perandoria e Atlantides dhe jo permasat elizabeth saj. Age pra idashur Nikas permasat elizabeth perandorise se Atlantides perputhen pltesisht me personally harten e perhapjes se fiseve apo popullates protilire ne Mesdhe. I ke kudo . Ne Azi ,ne Lindjen e Mesme ne Italine e Jugut. I ke kudo. Pastaj Platoni thot se Atlantasit benin tregti me greket bile edhe lufte me personally Athinasit. MOs perform te myself thuash qe qyterimi helen filloi 11000 vjete me pare. Lol. Une jam thjesht amator dhe cka po bej age bej quand ai femija qe ka qene deshmitar i nje krimi dhe po terheq prej xhakete policin qe sapo ka mberitur ne vendngjarje.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *